RN731JTTD3203C50
Mfr.Part #
RN731JTTD3203C50
Description
RES 320K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Resistance :
320kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD3203C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3203C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C