RN731JTTD3203B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3203B50
Description
RES 320K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
320kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3203B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3203B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C