RN731JTTD3203B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3203B25
Description
RES 320K OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
320kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3203B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3203B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C