RN731JTTD3202F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3202F50
Description
RES 32K OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
32kOhm
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3202F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3202F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C