RN731JTTD3202F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3202F25
Description
RES 32K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
32kOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD3202F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3202F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C