RN731JTTD3202F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3202F10
Description
RES 32K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
32kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%