RN731JTTD3202D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3202D25
Description
RES 32K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Thin Film
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
32kOhm