RN731JTTD3202D10
Mfr.Part #
RN731JTTD3202D10
Description
RES 32K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
32kOhm
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD3202D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3202D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C