RN731JTTD3202B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3202B50
Description
RES 32K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
32kOhm
RN73
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W