RN731JTTD3202B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3202B25
Description
RES 32K OHM 0.1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Resistance :
32kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Pbfree Code :
yes
Feature :
Moisture Resistant
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD3202B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3202B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C