RN731JTTD3202B10
Mfr.Part #
RN731JTTD3202B10
Description
RES 32K OHM 0.1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
32kOhm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD3202B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3202B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C