RN731JTTD3202B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3202B05
Description
RES 32K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
32kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RN73
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V