RN731JTTD3202A25
Mfr.Part #
RN731JTTD3202A25
Description
RES 32K OHM 0.05% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
32kOhm
Working Voltage :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Feature :
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD3202A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3202A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C