RN731JTTD3201F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3201F100
Description
RES 3.2K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
e3
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Resistance :
3.2kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3201F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3201F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C