RN731JTTD3201D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3201D100
Description
RES 3.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.2kOhm
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD3201D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3201D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C