RN731JTTD3201D10
Mfr.Part #
RN731JTTD3201D10
Description
RES 3.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
3.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W