RN731JTTD3201B25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD3201B25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Resistance :
3.2kOhm
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD3201B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3201B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C