RN731JTTD3201B10
Mfr.Part #
RN731JTTD3201B10
Description
RES 3.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.2kOhm