RN731JTTD3201A10
Mfr.Part #
RN731JTTD3201A10
Description
RES 3.2K OHM 0.05% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
75V
Resistance :
3.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3201A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3201A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C