RN731JTTD3200F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3200F50
Description
RES 320 OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
320ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD3200F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3200F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C