RN731JTTD3200F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3200F25
Description
RES 320 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
320ohm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
2
Datasheets
RN731JTTD3200F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3200F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C