RN731JTTD3200F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3200F100
Description
RES 320 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Ultra Precision
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
320ohm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
RN73
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3200F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3200F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C