RN731JTTD3200B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3200B50
Description
RES 320 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
320ohm
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
2
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD3200B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3200B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C