RN731JTTD3200B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3200B25
Description
RES 320 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Resistance :
320ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD3200B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3200B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C