RN731JTTD3200B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3200B05
Description
RES 320 OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Resistance :
320ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3200B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3200B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 320Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C