RN731JTTD31R6F100
Mfr.Part #
RN731JTTD31R6F100
Description
RES 31.6 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W