RN731JTTD31R6D50
Mfr.Part #
RN731JTTD31R6D50
Description
RES 31.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Series :
RN73
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
31.6Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD31R6D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD31R6D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C