RN731JTTD31R6C50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD31R6C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 31.6 OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
31.6Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm