RN731JTTD31R6C25
Mfr.Part #
RN731JTTD31R6C25
Description
RES 31.6 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
31.6Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD31R6C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD31R6C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C