RN731JTTD31R6B50
Mfr.Part #
RN731JTTD31R6B50
Description
RES 31.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
EAR99
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
31.6Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD31R6B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD31R6B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C