RN731JTTD31R2F25
Mfr.Part #
RN731JTTD31R2F25
Description
RES 31.2 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
31.2Ohm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD31R2F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD31R2F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C