RN731JTTD31R2F100
Mfr.Part #
RN731JTTD31R2F100
Description
RES 31.2 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
31.2Ohm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm