RN731JTTD31R2D50
Mfr.Part #
RN731JTTD31R2D50
Description
RES 31.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
31.2Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD31R2D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD31R2D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C