RN731JTTD31R2D25
Mfr.Part #
RN731JTTD31R2D25
Description
RES 31.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Resistance :
31.2Ohm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Moisture Resistant
Height :
450μm
yes
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW