RN731JTTD31R2D100
Mfr.Part #
RN731JTTD31R2D100
Description
RES 31.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
31.2Ohm
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD31R2D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD31R2D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C