RN731JTTD31R2C50
Mfr.Part #
RN731JTTD31R2C50
Description
RES 31.2 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
31.2Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD31R2C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD31R2C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C