RN731JTTD31R2C25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD31R2C25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 31.2 OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Series :
RN73
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
31.2Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.25%
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C