RN731JTTD31R2B50
Mfr.Part #
RN731JTTD31R2B50
Description
RES 31.2 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
31.2Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD31R2B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD31R2B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C