RN731JTTD3163F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3163F50
Description
RES 316K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
316kOhm
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3163F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3163F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 316kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C