RN731JTTD3163F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3163F25
Description
RES 316K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
316kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD3163F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3163F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 316kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C