RN731JTTD3163F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3163F100
Description
RES 316K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
316kOhm
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3163F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3163F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 316kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C