RN731JTTD3163D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3163D25
Description
RES 316K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
316kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm