RN731JTTD3163C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3163C25
Description
RES 316K OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
316kOhm
Datasheets
RN731JTTD3163C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3163C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 316kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C