RN731JTTD3163B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3163B25
Description
RES 316K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
316kOhm
Datasheets
RN731JTTD3163B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3163B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 316kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C