RN731JTTD3162F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3162F50
Description
RES 31.6K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Resistance :
31.6kOhm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3162F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3162F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C