RN731JTTD3162F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3162F25
Description
RES 31.6K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
31.6kOhm
e3
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3162F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3162F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C