RN731JTTD3162D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3162D25
Description
RES 31.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Resistance :
31.6kOhm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3162D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3162D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C