RN731JTTD3162B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3162B25
Description
RES 31.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
749
In Stock :
749
e3
Case Code (Metric) :
1608
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
31.6kOhm
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3162B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3162B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C