RN731JTTD3162A10
Mfr.Part #
RN731JTTD3162A10
Description
RES 31.6K OHM 0.05% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
31.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD3162A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3162A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C