RN731JTTD3161F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3161F50
Description
RES 3.16K OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Weight :
2.012816mg
Resistance :
3.16kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3161F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3161F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.16kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C